Latviski English 
 

Aktualitātes

Kriminālistikas pārvaldē manītas vairākas ēnas

Trešdien, 12.februārī, Rīgā popularitāti ieguvusī Ēnu diena uz Kriminālistikas pārvaldi atveda 6 jauniešus, kuri interesējās tieši par ekspertu kriminālistu darbu.

Viņiem bija iespēja uzzināt, kādi ir VP Kriminālistikas pārvaldē veicamo ekspertīžu veidi un iespējas, kā arī praktiski būt klāt ekspertu darbā.

Dokumentu eksperti piedāvāja noteikt rokraksta īstumu vai viltojumu sagatavotajos paraugos, ieroču speciālisti demonstrēja dažādus šaujamieroču veidus. Interesanti tika demonstrēta apavu pēdu salīdzināšana ar sitienu atstātām zīmēm uz cilvēka ķermeņa un sakritību atrašana, lai pierādītu, ar kuriem apaviem izdarīti sitieni.

Vienam jaunietim tika izveidota arī daktiloskopiskā karte – pirkstu un delnu pēdas, ar kādām strādā eksperti cilvēka biometrisko datu apstŗādes sistēmā.

Ēnas ar interesi ciemojās arī pie skaņu ierakstu ekspertiem, kibernoziegumu un ķīmisko ekspertīžu speciāliem, kur iepazinās ar tehnisko līdzekļu iespējām balss atpazīšanā, programmatūru izpētē un narkotisko vielu noteikšanā.


Ziņa sagatavota: 2020. gada 13. februārī

 


augšā
 
 

Visas aktualitātes

ARHĪVS


 
 
 
LR IeM VP KRIMINĀLISTIKAS PĀRVALDE
Bruņinieku iela 72 b, Rīga, LV-1009, tālrunis 67208662, e-pasts: kp@vp.gov.lv

Paziņot par kļūdu / labojumiem / ieteikumiem