Latviski English 
 

Aktualitātes

Ķīmisko ekspertīžu nodaļas ekspertu dalība starptautiskā ekspertu sanāksmē

No 2018.gada 05. līdz 07. novembrim VP Kriminālistikas pārvaldes Ekspertīžu biroja Ķīmisko ekspertīžu nodaļas eksperts piedalījās starptautiskā ekspertu sanāksmē “Forensic examination of new synthetic opioids and new synthetic cannabinoids in the EU Member States” Prāgā.

Līdz ar to, ka jaunās psihoaktīvās vielas (turpmāk tekstā - JPV), it īpaši sintētiskie opioīdi (tai skaitā fentanila atvasinājumi, piemēram: karfentanils, ciklopropilfentanils, akrilfentanils u.c.), ir ļoti nopietna un aktuāla problēma Latvijā, tad dalība šādā sanāksmē bija noderīga un izglītojoša.

Sanāksmes laikā eksperti no dažādām valstīm sniedza informāciju un dalījās pieredzē par problēmām, kas saistītas ar JPV noteikšanu, īpaši akcentējot sintētisko opioīdu un sintētisko kanabinoīdu identificēšanu. Dalībvalstu pārstāvji iepazīstināja ar situāciju katrā valstī – kādi ir JPV kontroles mehānismi, vai ir ieviesta un kā darbojas ģenēriskā sistēma, kāda ir paredzēta kriminālatbildība par JPV lietošanu, izplatīšanu utt.

VP Kriminālistikas pārvaldes eksperts uzstājās ar prezentāciju par jauno sintētisko opioīdu apriti Latvijā un problēmām, kas rodas, pētot gan sintētiskos opioīdus, gan sintētiskos kanabinoīdus. Eksperts aprakstīja JPV kontroles mehānismu, kas veiksmīgi darbojas mūsu valstī – ģenērisko sistēmu, un iepazīstināja ar pagaidu aizlieguma piemērošanu vielām, kas pirmo reizi konstatētas Latvijā.Ziņa sagatavota: 2018. gada 14. novembrī

 


augšā
 
 

Visas aktualitātes

ARHĪVS


 
 
 
LR IeM VP KRIMINĀLISTIKAS PĀRVALDE
Bruņinieku iela 72 b, Rīga, LV-1009, tālrunis 67208662, e-pasts: kp@vp.gov.lv

Paziņot par kļūdu / labojumiem / ieteikumiem